Príbeh

"Pri jednaní s klientmi som sa v poslednej dobe pomerne často stretával s požiadavkami na dom, ktorého úžitková plocha by nemala presiahnuť 100m2, s dôkladne premyslením vnútorným usporiadaním. Ďalším aspektom potom bol dôraz na priaznivú cenu. To bola pre mňa veľká výzva," hovorí architekt Pavel Horák.

Vznikol tak dom s dispozíciou  5 izieb a kuchynský kút a úžitkovou plochou 98m2, ktorý je navrhnutý pre 3 – 4 osoby a ktorý splňuje všetky požiadavky moderného bývania a pritom nerezignuje na kvalitnú architektúru. Je to teda ideálne bývanie tak pre mladú rodinu s deťmi, ako aj pre tých, ktorí majú radi kvalitnú architektúru.

Pät dôvodov prečo práve zvoliť Futuru NEO

 

1/ Architektúra a design

Nemáme desiatky typových domov a o to viac starostlivosti venujeme jednotlivým návrhom. Na našich typových projektoch vždy pracujú obaja hlavní architekti ako aj ďalší ich kolegovia. Práce je potom oveľa intenzívnejšia a dlhodobejšia, ako je bežné u individuálnych domoch. Chceli sme navrhnúť dom, ktorého architektúra bude čiastá a čitateľná a bude nadväzovať na najlepšiu tradíciu i súčasnosť architektúry a designu. Spolu s celkovým konceptom sme navrhovali aj design drobného príslušenstva akými sú vstupné schody, strieška nad vstupom, atď.

 

2/ Prepracovaná dispozícia

Trvalo dlhé mesiace, kým sme boli spokojní s výsledkom, posúvali sme jednotlivé steny o centimetre, aby sme maximálne vyladili funkčnosť a ergonómiu jednotlivých priestorov. Chceli sme, aby čistota vnútornej dispozície odrážala čistotu nosnej konštrukcie a vznikol tak jedinečný vyrovnaný celok.

 

3/ Technológia

Vždy sme si zakladali na tom, že drevostavby sú jedinečnou kombináciou prírodných materiálov a high-tech technológie. Toto platí aj o Future Neo. Či už zvolíte preverenú difúzne otvorenú stĺpikovú konštrukciu, alebo progresívnu technológiu masívnych drevených panelov, výsledkom bude dom s konštrukciou a detailmi, ktoré sa nachádzajú na najvyššom vývojovom stupni v rámci tohoto odboru.  

 

4/ Úspora energií

Dom Futura NEO byl od úplného začiatku koncipováný ako striktne úsporný dom. Tomu sme prispôsobili všetko od základnej koncepcie až po skladbu obvodových stien. Voľbou systému vykurovania a ohrevu TÚV je možné sa jednoducho pohybovať po stupnici úspor smerem k pasívnemu štandardu, alebo domu v najlepšej energetickej kategórii „A“.

 

5/ Dostatok úložných priestorov

Rovnako ako u úložného priestoru áut, aj u rodinných domov platí, že ľudia majú radi veľké úložné priestory. Mysleli sme na toto už od prvopočiatku návrhu má tak NEO ponúka dostatočné množstvo úložných priestorov. Tieto úložné priestory je naviac možné rôznym spôsobom modifikovať a dopĺňať.