Individuálne domy

Jednoducho čistý vizuálny štýl s dokonale prepracovanými detailmi od A do Z. To je spoločný menovateľ všetkýcj domov Prodesi/Domesi.

 

Svojim klientom poskytujeme maximálny servis a komfort a sme s nimi od počiatočných návrhov, cez samotnú realizáciu stavby,a aj pri realizácii interiéru.

To bol konkréte aj prípad víkendového domu v Stříbrnej Skalici (ČR), ktorý vznikol na mieste staršej chaty. „Povodne mal klient predstavu, že existujúcu chatu len trochu upravíme. Nakoniec bol natoľko osvietený, že si nechal poradiť, a navrhli sme preňho víkendový dom, ktorý vznikolna základoch tej starej chaty,“ vysvetluje Pavel Horák a dodáva: „Postupom času sme sa s klientom dohodli, že mu navrhneme tak tiež interiér.“ Vznikol tak moderný a nadčasový dom, ktorý teraz slúži nie len pre víkendové bývanie. Zaujal dokonca aj zahraničných odborníkov, ktorý mu na jednom z architektonických serverov udelili hodnotenie „best of the week“, za najvydarenejší dom svojej kategórie.

 

Ďalší z individuálnych projektov je víkendový dom v Roprachticiach (ČR), ktorý je síce moderný, ale je dokonale zladený s okolitou krajinou, a ktorý susedí s kostolom, ktorý si zahral vo filme Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo.

„Pri návrhu a realizácii tohto domu došlo k príkladnej symbióze medzi klientom a architektom,“ pochvaľuje si Václav Zahradníček a dodáva: „Zrozumiteľný a jasný tvar domu so sedlovou strechou je zvýraznený jednotným dreveným  obkladom strechy i plášta, kde sú prekladané dosky na zsvislo. Hlavnou hmotou domu prechádza vikier, ktorý otvára podkrovie do koruny líp, ďalej k výhľadu na hrebene Krkonoš.“