Rekreačné objekty

Ste unavení z bývania v byte a premýšľate o vlastnom dome? Zároveň sa však nechcete vzdať výhod, ktoré bývanie v meste ponúka, či nechcete každý deň dlho dochádzať do práce? Tieto dilemy prirodzene vždy vzniknú pri rozhodovaní o bývaní v dome za mestom.

 

 

 

Jedným z riešení môže byť dom na vidieku, alebo v prírode, ktorý by slúžil hlavne pre rekreáciu o víkendy a vo voľnom čase. To samo o sebe nie je nič nové - Česi sú známi pre svoju obľubu v "chatárčenie" a mnoho z nich takú chatu vlastné.

 

Ak však nepatríte medzi tých, ktorí svoj voľný čas radi trávia nekonečným opravovaním strechy či fasády, a chcete si naopak užívať maximálne pohodlie a zároveň prezentovať svoj životný štýl modernou stavbou, potom je pre Vás novostavba ideálnou voľbou.


 
S trendom víkendových domov sa u našich klientov v poslednej dobe stretávame čoraz častejšie. A prečo ľudia na tento účel volí práve drevostavby?

Odpoveď je naporúdzi - drevostavby sú pre rekreačné bývanie ako stvorené. Pozemok pre účel rekreácie je väčšinou vyberaný tak, aby bol bezprostrednom styku s prírodou. Pre dom v takomto prostredí je potom voľba dreva vhodná nielen z hľadiska komfortu pre obyvateľov domu, ale aj ako prirodzená voľba stavebného materiálu vychádzajúci z rázu krajiny. Naše stavby vždy navrhujeme a staviame v súlade s prírodnými zákonmi, rešpektujeme morfológiu terénu a vnímame kontext krajiny či existujúce zástavby.

 
(Foto Lina Németh: RO Stříbrná Skalice. K zhliadnutiu v portfóliu.)  
Prečo si zvoliť práve Prodesi | Domesi?

Prodesi je architektonické štúdio, ktorá Vám dom navrhne. Ak sa rozhodnete s nami Váš dom aj realizovať - rovnako ako väčšina našich spokojných klientov - naša realizačná firma Domesi Vám ho postaví.

Pracujeme teda ako jeden tím od prvých skíc až po odovzdanie kľúčov. Prodesi | Domesi je jedinečnou alternatívou pre investorov všetkých druhov stavieb s použitím dreva, ktorá im zaručí jedného partnera po celú dobu prípravnej aj realizačnej fázy projektu.

Naším cieľom je vždy navrhnúť stavbu, ktorá bude mať v rovnováhe všetky potrebné zložky moderného stavania. Tými sú pre nás kvalitné návrh stavby v kontexte svetovej architektúry, zodpovedajúce dizajn interiéru a interiérových prvkov, dôraz na úspory energií a technologickú vyspelosť použitých materiálov a postupov.

Filozofia oboch spoločností je ponúkať osobný servis v oblasti návrhu i realizácie moderných drevostavieb. Vždy nám záleží na tom, aby zážitkom nebolo iba užívania domu, ale aj jeho samotný vznik. Odbor drevostavieb vnímame ako nový životný štýl - navrhujeme stavby, ktoré baví a vzdelávajú, ľahko sa užívajú a udržiavajú, sú výtvorom človeka a napriek tomu blízko prírode. Domy vždy navrhujeme tak, aby zapadali do prostredia a súzneli s okolitou krajinou.

(Foto Lina Németh: RO Troja. K zhliadnutiu v portfóliu.)